درباره ما

معرفی:

فعالیت شرکت، به عنوان ارائه‌دهنده راهکارهای تخصصی در حوزه فن آوری اطلاعات، از سال ۱۳۸۸ آغاز شد و در حال حاضر دارای دو شرکت اصلی در کشور ایران می‌باشد.

 

تخصص:

مؤسسین و مدیران ارشد شرکت، دارای سوابق درخشان همکاری با شرکت‌های بزرگ بین المللی و سازمان‌های داخلی می‌باشند. کارشناسان فنی شرکت، دارای گواهینامه های تخصصی در سطح بین المللی می باشند.

 

01

فرهنگ سازمانی:

همه پرسنل شرکت، بر اساس منشور اخلاقی و با تکیه بر فرهنگ رفتاری تدوین شده در شرکت، با همکاران خود و مشتریان ارتباط برقرار می نمایند و رعایت حرمت انسان ها را در فرهنگ رفتاری خود قرار داده اند و در این راستا آموزش دیده اند و گواهینامه های داخلی شرکت را دریافت نموده اند.

 

03

حوزه فعالیت:

شرکت، به عنوان ارائه دهنده راهکارهای تخصصی در حوزه فن آوری اطلاعات و همچنین انجام امور بازرگانی در سطح بین الملل فعالیت می نماید.

 

Service2

فعالیت شرکت در ابتدا بر ارائه راهکارهای مراکز داده و راهکارهای شبکه متمرکز بود که با گذشت زمان و درخواست مشتریان، بخش های دیگر از جمله ارائه راهکارهای امنیت اطلاعات، راهکارهای سرزمین هوشمند و راهکارهای صنایع (بانکداری الکترونیک و مخابرات) را به ماموریت های خود اضافه نمودیم.

 

استراتژی تجاری:

استراتژی تجاری شرکت، ارائه راهکارهای تکنولوژی براساس نیازمندی های تجاری و فنی سازمان های بزرگ می باشد، به گونه ای که علاوه بر رفع نیازمندی های تخصصی و فنی سازمان ها، باعث بهینه شدن روال کسب و کار در سازمان ها گردد.

 

05

فعالیت ما، با در نظر گرفتن فرآیند الزامات کسب و کار، شامل: ارزیابی و برآورد نیازمندی ها، مشاوره و انتخاب راهکار، طراحی راهکار، قیمت گذاری و برآورد بودجه، تأمین تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری، نصب و راه اندازی، آموزش و در نهایت پشتیبانی برای کمک به شرکت های خصوصی و سازمان های بزرگ می باشد.

 

محل حضور:

دفتر مرکزی شرکت در کشور ایران و شهر تهران می باشد. شرکت، برای ارتباط نزدیک با سازمان های ارائه دهنده راهکارها، دفاتر خود در کشورهای چین و امارات را پایه گذاری نمود و در حال حاضر نیز فعال می باشند.

 

06

نکات مثبت:

نوآوری در تکنولوژی، در حوزه تخصصی، ما هر سال با ارائه جدیدترین راهکارها بر حوزه فن آوری اطلاعات تأثیرگذار هستیم و به نیازهای تکنولوژی سازمان های پیشرو پاسخ می دهیم. مشتریان ما برای دریافت راه حل ها، مسائل ارتقاء و پشتیبانی به ما تکیه می کنند.

نکات مثبت شرکت لاتک_940805

مشتریان وفادار:

در حوزه رفتاری، ما ارتباط خوب و سالم با مشتریان خود داریم. کارمندان، اخلاق و ارتباط سالم و خوب در حوزه کاری خود را فرا گرفته اند و مشتریان وفادار شرکت نیز از جمله سازمان های اخلاق مدار و دارای فرهنگ سازمانی می باشند.

 

08

 

امید است که به یاری پروردگار، تلاش کارمندان جوان و هوشمند و اعتماد روز افزون مشتریان، رونق در کسب و کار، شادی و آرامش را در آینده شرکت شاهد باشیم.

  • بروشور شرکت لاتک فایل PDF
ابتدا ↑