تحلیل و مدیریت لاگ ها (Log Management and Analysis)

تحلیل و مدیریت لاگ­ ها

چالش ها

هدف از امنیت فناوری اطلاعات، برخورداری از رویکرد پیشگیرانه در برابر افرادی است که شبکه سازمان را به خطر میاندازند. نه تنها رویکرد پیشگیرانه به تنهایی کافی نیست بلکه توانایی در شناسایی رخنه های واقعی به محض سوء استفاده از آنها نیز ضروری است و این جایی است که لاگ ها شما را یاری می کنند. همچنان که اهمیت لاگ ها بر کسی پوشیده نیست، موارد دیگری از جمله چگونگی مقابله با چالش هایی همچون مدیریت و نگهداری انبوهی از لاگ ها، تحلیل حجم عظیمی از رویدادها، بررسی دستی و زمانبر رخدادها، false positive ها، درک فرمت های مختلف لاگ ها و نیازمندی های سازمان در حوزه رگولاتوری و ممیزی انطباق با استانداردهای امنیتی، نیز راهکار مناسبی را طلب می کنند.

 

شرح راهکارها

برای دریافت فهم صحیح و جامع از رویدادهای پیش آمده در زیرساخت IT سازمان، نیاز به خواندن، تفسیر و درک مجموعه وسیعی از لاگ های تولید شده خواهید بود. شرکت لاتک از طریق راهکار “مدیریت و تحلیل لاگ ها” ، سازمان ها را در مقابله با این نوع از چالش ها و رفع آنها یاری می دهد. با این راهکار در هر زمان و از هر دستگاهی امکان جمع آوری، ذخیره سازی و تحلیل لاگ ها به صورت یکپارچه و واحد، فراهم آورده خواهد شد. امکان تعریف یا اصلاح قواعد و گزارشات، شما را قادر به عملیات مانیتورینگ، هشداردهی، بررسی forensic رویدادهای امنیتی و رسیدن به شناسایی و آگاهی از الگوهای رفتاری مشکوک در شبکه سازمان خواهد نمود.

 

Latech_Log.Management.and.Analysis_لاتک_تحلیل.و.مدیریت.لاگ.ها

 

خدمات ویژه لاتک:

لاتک یک چرخه­ ی کامل (شکل ذیل) از خدمات ارزیابی سیستم مشتری و آماده سازی محیط استقرار، هماهنگ سازی، آموزش و پشتیبانی را فراهم می کند.

Latech_Services.Cycle_لاتک_چرخه.کامل.سرویس.ها

 

برندها:

 

Latech_Log.Management.and.Analysis_HP-ArcSight-Splunk

  • تحلیل و مدیریت لاگ ها
ابتدا ↑