Mifare Card

Mifare Card | کارت مایفر

 

امروزه در بسیاری از کشورها، از Mifare Card یا همان کارت مایفر در کاربردهای مختلفی استفاده می شود.

Mifare-Card

Mifare Card

 

 

توسعه و گسترش کاربرد کارت های هوشمند از جمله الزامات استقرار و تحقق برنامه های دولت الکترونیک محسوب می شود، بنابراین در دولت الکترونیک هرفرد نیاز به کارت الکترونیکی از انواع مایفر می باشد.

کاربردهای Mifare Card – کارت مایفر

کاربردهای شناسایی: از این کارت ها برای شناسایی هویت افراد و صاحبان آن ها استفاده می شود.

کارت های پیش پرداخته: این کارت ها را کاربر می خرد و با ارایه آن به دستگاه کارت خوان به جای پرداخت پول، هزینه ی مورد نظر از موجودی کارت کسر می شود.

کارت های بانکی: این کارت ها را بانک ها به مشتریان خود عرضه می کنند که معرف هویت الکترونیکی مشتری نزد بانک صادرکننده است با ارایه این کارت ها به دستگاه های خود پرداز، مشتری می تواند از خدمات بانک بهره مند شود.

کاربردهای نگهداری اطلاعات: در این قبیل کارت ها، کد شناسایی و اندکی از اطلاعات شخصی فرد درج شده است که با ارایه به دستگاه کارت خوان، از این اطلاعات استفاده می شود.

امروزه در دنیا از این کارت ها در زمینه صدور کارتهای پرداخت کرایه تاکسی، اتوبوس های شهری، کارت های مترو، کارت های شناسایی، کارت های پرسنلی، گواهینامه هوشمند، کارت های درمان، کارت های چند منظوره دانشجویی، پاسپورت های الکترونیکی و ویزا به کرات استفاده می گردد.

 

مزایای موجود در استفاده از Mifare Card – کارت مایفر

اندازه این قبیل کارت کوچک است و نیاز به حمل مدارک و پول را برطرف می سازد.

به دلیل وجود سیستم های حفاظتی روی کارت نظیر رمز نگاری، از داده های موجود بر روی آن به خوبی محافظت می شود.

علاوه بر ضریب امنیتی بالای کارت های غیر تماسی، تبادل اطلاعات با دستگاه های کارت خوان و خواندن اطلاعات روی این کارت ها از سرعت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

همچنین با توجه به اینکه این کارت ها نیازی به قرار گیری در دید کارت خوان ندارند نیازی به تراز کردن و تنظیم نیز ندارند که این امر منجر به سهولت استفاده از این کارت ها برای کاربران می شود.

حجم اطلاعات قابل ذخیره سازی روی این کارت ها می تواند بسیار بالا باشد و قابلیت استفاده مجدد را نیز دارا هستند.

قابلیت خواندن اطلاعات همزمان اطلاعات چند آیتم در ریدرهای این کارت ها یا تگ ها تعبیه شده است.

 

توانایی های لاتک در Mifare Card

شرکت فن آوری اطلاعات لاجورد تکوین (لاتک)، آمادگی تامین و سفارشی سازی کارت های مایفر را با استفاده از فناوری های روز دنیا با قیمت و زمان تحویل کاملا رقابتی در اختیارمشتریان گرامی قرار دهد.

Mifare-Card

ابتدا ↑